Sprawdź otwarte kluby >
Strefa klienta

Zumba zmienia ludzi. I to nie tylko fizycznie!!!

Kiedy zostałam instruktorem ZUMBA Fitness nie miałam pojęcia jak bardzo wpłynie to na moje życie i zmieni podejście do ludzi i świata…

Od lat obserwuję ludzi, którzy przychodzą do mnie na zajęcia i za każdym razem, kiedy dostrzegam zachodzące w nich zmiany, utwierdzam się w przekonaniu, że to co robię ma sens i chcę to robić do końca życia.

Tak! Zumba zmienia ludzi. I to nie tylko fizycznie!!!

Fenomen Zumby polega na jej prostocie i niesamowicie energetycznej, pozytywnej muzyce latynoskiej, która towarzyszy ćwiczeniom. Na zajęciach można się poczuć, jak na dobrej imprezie😉, ponieważ podczas ćwiczeń uwalniają się endorfiny szczęścia i choć na chwilę zapominamy o problemach, czy troskach dnia codziennego. Nie ma tu znaczenia, czy umiesz tańczyć, jak wyglądasz, ile ważysz, czy w jakim  jesteś wieku… Zumba to przede wszystkim dobra zabawa i jest przeznaczona dla wszystkich! Dodatkowo tego typu trening niesamowicie integruje uczestników zajęć, przez co jest szczególnie lubiany przez kobiety. Podczas ćwiczeń rodzą się prawdziwe przyjaźnie, a klientki zaczynają się spotykać również poza salą fitness, organizując wspólne wyjścia, czy nawet wyjazdy.

Wróćmy jednak do tematu!

Co Zumba zmieniła we mnie?

Otóż, stałam się optymistką: przestałam się martwić  o przyszłość i zaczęłam myśleć pozytywnie! To dzięki Zumbie zmieniłam pracę, nabrałam pewności siebie… Teraz uśmiech nie znika z mojej twarzy!

A jak Zumba może zmienić życie innych ludzi ?

Po prawie 9 latach pracy jako instruktor Zumba mogłabym napisać setki historii o przemianach moich klientów…

  • są osoby które twierdzą, że odkąd chodzą na Zumbę nie muszą zażywać leków przeciwdepresyjnych
  • wiele spośród moich klientek nabrało pewności siebie, poczuły się bardziej atrakcyjne i w końcu znalazły swoją drugą połowę
  • znam wiele dziewczyn, które na początku były niesamowicie nieśmiałe, a teraz emanują energią
  • były też osoby bardzo samotne, które teraz mają grupę prawdziwych przyjaciół

Obserwując takie przemiany śmiało mogę stwierdzić, że Zumba jest nie tylko świetnym lekarstwem dla ciała, ale przede wszystkim dla duszy!!!

O autorce:

Emilia Furman – od 2011 roku licencjonowany Instruktor Zumba ® Fitness (ZIN).  Ukończyła liczne szkolenia takie jak: Zumba Basic 1, Zumba Basic 2, Pro-Skills,  ZUMBA® Kids & Kids Jr., Zumba Sentao, Zumba Toning, Aqua Zumba i Strong by Zumba. Od 2016 roku certyfikowany Trener Personalny.

„ZUMBA to moja pasja, coś co daje mi dużo szczęścia, radości, energii i optymizmu, którym staram się zarażać uczestników zajęć… Uwielbiam obserwować moich kursantów. Ich energia i uśmiech dają mi niesamowitą satysfakcję i inspirują do ciągłego rozwoju…”