Sprawdź otwarte kluby >
Strefa klienta

Oferta siłownia i kluby fitness

W każdym klubie staraliśmy się zapewnić Ci swobodny dostęp do różnych stref aktywności.
Poznaj naszych trenerów, zobacz jakie zajęcia dla ciebie przygotowaliśmy i sprawdź strefy, w których możesz ćwiczyć.

Fitness – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Słowo fitness nie jest nam obce, jednak czy na pewno wiemy, co dokładnie oznacza i czy każdy używa go poprawnie? Sprawdź, czy wiesz już wszystko na temat bycia fit!

Współcześnie fitness to szeroko pojmowana aktywność fizyczna i nowa filozofia życiowa, która zakłada bycie w formie (z ang. fit), tzn. bycie zdrowym i sprawnym. Warto jednak wiedzieć, że definicja tego pojęcia zmieniała się na przestrzeni lat. W 1996 roku specjaliści zajmujący się rodzajami aktywności fizycznej, na konferencji w Birmingham opracowali definicję bycia fit, która mówi, że fitness to dynamiczny stan /system/ poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej /dla jednostki/ sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu. A czy wiesz, co oznacza fitness w praktyce?

Sprzęt fitness – dowiedz się, jak z niego korzystać

Sprzęt do fitness to niezliczona liczba maszyn i akcesoriów, które umożliwiają poruszenie nawet głębokich partii mięśni. Na liście urządzeń fitness dostępnych w My Fitness Place znajdują się, m.in. maszyny izotoniczne odpowiednie dla początkujących, wolne ciężary dla osób, które swoje pierwsze kroki na siłowni mają już dawno za sobą, ciężary półwolne będące uzupełnieniem każdego treningu oraz liczne sprzęty przeznaczone do zajęć cardio (np. bieżnie, orbitreki czy rowerki). Na siłowni znajdziesz także liczne akcesoria, np. hantle, taśmy, liny, kettle, maty i obręcze, jakie pozwolą zadbać ci o ciało kompleksowo. Zanim jednak rozpoczniesz ćwiczenie, sprawdź jak korzystać z poszczególnych urządzeń. Dzięki temu twój trening będzie bardziej efektywny, ale przede wszystkim – bezpieczny. Jeżeli nie masz pewności czy wiesz, w jaki sposób trenować, skonsultuj się z trenerem personalnym.

Zajęcia fitness – rodzaje

Osoby lubiące ćwiczenia w grupie mogą skorzystać z propozycji w strefie fitness. W świetnie wyposażonych salach możesz skorzystać z zajęć takich jak: step fitness, ABT fitness, joga, power pump, body shape, zumba, runmageddon, turbo spalanie oraz stretching. Zaletą ćwiczeń grupowych jest ich niepowtarzalna energia oraz czujne oko instruktora, który zadba o to, by każdy z uczestników zajęć pracował prawidłowo. To świetny sposób na poruszenie każdej partii mięśni, poprawę kondycji oraz doskonałą zabawę. Warto dodać, że zajęcia na sali w jednej z lokalizacji My Fitness Place będą idealną motywacją, ponieważ uczucie zdrowej rywalizacji sprawia, że każdy uczestnik ćwiczeń czuje, że musi dać z siebie wszystko.

Planowanie treningów

Najważniejszym elementem planu treningowego jest ustalenie celu, który zamierzasz osiągnąć oraz określenie czasu, w jakim zamierzasz to zrobić. Bez tego twoja motywacja może zniknąć tak szybko, jak się pojawiła. Jeśli nie wiesz, jak skomponować swój plan treningowy, zapytaj o pomoc jednego z trenerów My Fitness Place. Doświadczony trener z pewnością udzieli ci pomocnych rad. Ponadto musisz pamiętać o zdrowym rozsądku w czasie ćwiczeń oraz o zróżnicowanej aktywności. Co to oznacza w praktyce? Zdrowy rozsądek to świadomość własnego ciała i jego możliwości. Jeśli wybierasz się na siłownię pierwszy raz od wielu lat (lub w ogóle pierwszy raz), nie forsuj się! Zaplanuj lekki trening, który rozrusza twoje mięśnie, ale nie doprowadzi do uciążliwych zakwasów. Ponadto postaraj się, by ćwiczenia były zróżnicowane. Unikniesz w ten sposób przerostu jednych partii mięśni, a niewykształcenia innych. Dobrym pomysłem jest także uzupełnianie bazowego planu, zajęciami o zupełnie innym charakterze, np. jeśli dwa razy w tygodniu wykonujesz trening obwodowy z użyciem wolnych ciężarów, kolejne dwa poświęcić na ćwiczenia cardio oraz stretching. Taki układ zajęć pozwoli na wysmuklenie i wyrzeźbienie sylwetki, poprawę kondycji oraz udoskonalenie twojej gibkości. Brzmi dobrze, prawda?

Strefa relaksu – ważny element treningu

Ważną częścią każdego treningu jest odpoczynek i rozluźnienie. Uspokojenie oddechu oraz porządne rozciągnięcie zmęczonych mięśni to niezbędne podsumowanie każdych ćwiczeń. W klubie My Fitness Place możesz skorzystać ze strefy stretchingu oraz z sauny, a nawet jacuzzi. Wyciszenie sprawi, że zadowolenie z treningu będzie jeszcze większe. Wizyta w jacuzzi lub saunie pozwoli natomiast zadbać o mięśnie i zapobiegnie bolesnym zakwasom. Zanim jednak zaplanujesz odpoczynek w jednym z klubów My Fitness Place, sprawdź, czy interesujące cię strefy znajdują się w twojej najbliższej lokalizacji.

Fitness to na tyle szerokie pojęcie, że każdy znajdzie w jego obrębie zajęcia, które odpowiadają jego potrzebom, umiejętnościom i możliwościom. Wiedzą o tym specjaliści pracujący dla marki My Fitness Place, którzy zaprojektowali poszczególne kluby sportowe tak, by każdy, kto lubi aktywność fizyczną, znalazł w nich miejsce dla siebie. Dodatkowo zadbali o to, by klienci czuli się komfortowo, oddając do ich dyspozycji bezpłatne wi-fi, darmowe parkingi w wielu lokalizacjach oraz bary serwujące zdrowe i pożywne przekąski. Jeśli więc chcesz rozpocząć treningi, już dziś przyjdź do My Fitness Place.